آسمان شب ، باتلاق گاوخونی


اینجا یکی از دریاچه های نمک گیری باتلاق گاوخونی ، آخرین مقصد آب زاینده رود است. تصویر حاصل 10 شات عمودی با لنز 16-35 کانن در حالت 16 میلیمتر است. مناظر این منظقه ممکن است برای بسیاری از مردم غیر عادی و نا زیبا به نظر برسد. ولی اینجا جلوه هایی بسیار زیبا از طبیعت و چرخه دائم زندگی آن را میتوان دید و لذت برد.  سیاره مریخ و زحل نیز در میانه صورت فلکی عقرب قابل مشاهده اند.
در سمت چپ بالای تصویر رد نور یک ماهواره ایریدیوم هم ثبت شده است.  الودگی های نور افق مربوط به شهر حسن آباد جرقویه و روستای خارا و روستای مالواجرد و  جنوب راه شیری مربوط به شهر اردکان است.


Title آسمان شب ، باتلاق گاوخونی
Hit 4595
Photographer Mohammad RahimiMohammad Rahimi
Location کویر خارا - باتلاق گاوخونی
Camera کانن 6D مودیفای
Lens 16-35 @ 16
Lens Aperture 2.8
Exposure 20 ثانیه
ISO 3200
Photography Techniques پانوراما
Date of photography 30 فروردین ماه 1395


3 comments have been posted.

خیلی زیباست
دوست عزیزم جناب آقای ناصری تعبیر زیبایی از رنگ کردین و بنده هم در خصوص آسمان و زیبایی های آن چنین نظری دارم. در خصوص انعکاس هم درست میفرمایید به خاطر باد موجود در محل و عدم پوشش گیاهی معمولا باد باعث مواج شدن دریاچه های اینجا میشه. جالبه بدونین این آب اینقدر املاح و نمک داره که نباید تکون بخوره و در زمان عکاسی باد های بسیار شدیدی میوزید که با این حال مقداری از نور ستاره ها در آب منعکس شده است. موفق باشید
سلام.عکس خوبی شده فوکوس خوب و بی نقص زیبایی اثر رو دو چندان کرده.کلا در تصاویر نمای باز زمانی که کهکشان راه شیری بعنوان یک عنصر طبیعی با نور زرد ملایمش در رقابت با نورهای تصنعی زمینی از افق سرمیکشه حس زندگی در کیهان و تعلق به دنیایی بسیار بزرگتر از زمین به انسان القا میشه به همین خاطر همیشه قابهای اینچنینی رو دوست دارم.متاسفانه تصویر راه شیری بخوبی در برکه آب منعکس نشده که اگر چنین میشد ارزش اثر چندین برابر میشد. خدا قوت.
Top