آسمان زمستانی


تایم لپس Time Lapse از آسمان زمستانی 
در این تایم لپس از دستگاه پانوکم Pano Cam برای نمایش نمایی 360 درجه از آسمان استفاده شده است. همینطور برای حرکت نرم افقی از ریل  تایم لپس استفاده شده است. به فاصله 3 ثانیه عکاسی شده و فیلم حاصل 600 عکس است.
تصاویر کویر در کویر خارا زیر نور ماه شب هفتم و تصاویر دیگر در روستای هونجان بدون حضور ماه عکاسی شده است.
پس از پلی کردن دکمه Puse را فشار دهید و پس از پایان دانلود فیلم را ببینید

Title آسمان زمستانی
Hit 6278
Photographer Mohammad RahimiMohammad Rahimi
Location کویر خارا اصفهان / روستای هونجان
Camera Canon 400 D / Canon 5D
Lens 14 میلیمتر
Lens Aperture 2.8
Exposure 30 ثانیه
ISO 3200
Photography Techniques نورپردازی با ماه و هدلامپ
Accessories استفاده از ریل تایم لپس
Date of photography پاییز و زمستان 1391


3 comments have been posted.

تصوير زيباييست جناب رحيمي
با سپاس از شما و نظر بسیار دقیق و خوبتان. فیلم بیشتر تستی از دستگاهی است که ما به تازگی ساخته ایم. و با توجه به امکانات بسیار زیاد آن و حالت های متفاوتی که ایجاد میکند فعلا در حال ازمایش است. در ادیت هم درست میفرمایید باید با پریمایر و نرم افزار های حرفه ای این کار انجام شود و چسباندن فیلم ها به هم بهتر کار شود با سپاس از نظر ارزشمند شما
بسیار عالی بود . خصوصاً بخش انتهایی آن که در کویر و زیر نور ماه گرفته شده بود . هر چند بنده ی حقیر آن قدر تجربه ندارم که در تصاویر جناب رحیمی نظر بدهم ، اما با توجه به سایر فیلم های مرور زمان آسمان شب که مشاهده کرده ام ، چند نکته به نظرم آمد که آن را مطرح می کنم : 1- بخش اول فیلم که در آن شاهد طلوع جبار هستیم ، خوب گرفته شده و جزئیاتی خوب از آسمان در آن ثبت شده است . اما به نظرم در نور پردازی این بخش ضعف وجود دارد . شاید اگر به جای نور آبی از رنگ دیگری استفاده می شد ، نتیجه ی بهتری به دست می آمد . همچنین نورپردازی مصنوعی که فقط بخش های نزدیک به منبع نور را روشن می کند ، نتیجه ی زیبایی ندارد . شاید اگر در یک شرایط زمانی و مکانی بهتر تصاویر گرفته شوند تا عوارض زمینی به وسیله ی نورپردازی یک دست ترجیحاً طبیعی ( مثلاً نور ماه البته با فاز کم ) روشن شوند ، نتیجه ی نهایی جذاب تر و دلنشین تر شود . 2- در بخش دوم و سوم ، به مدد نورپردازی طبیعی با نور سفید و یک دست ماه ، سوژه های زمینی بسیار زیبا و جذاب در کنار ستاره های آسمان خود نمایی می کنند . اما چرخش دوربین آن قدر سریع است که دیگر چرخش زمین و حرکت ستارگان در آسمان زیاد به چشم نمی آید . شاید اگر سرعت چرخش پانو کم را کمتر انتخاب کنید ، تا همزمان با چرخش آرام کادر دوربین ، در فیلم ، حرکت ستارگان در آسمان نیز ملموس تر شوند ، مرور زمان ارزشمند تری حاصل شود . 3- من نمی دانم از چه نرم افزاری برای میکس و مونتاژ تایم لپس ها بر روی یکدیگر استفاده کرده اید . اما با استفاده از Premiere می توانید جلوه های بسیار زیبایی به قطعه های مختلف فیلم بدهید تا مثلاً پس از اتمام یک بخش ، ناگهان بخش دیگر ظاهر نشود و این کار با کمی درنگ و افکت های جذاب انجام شود . همچنین فکر می کنم در رندر کردن یا فرمت فیلم ، ایرادی وجود دارد . زیرا با این که من از یک سیستم قوی استفاده می کنم ، هنگام پلی کردن این تایم لپس توسط بعضی از نرم افزارها مانند KM Player ، در هر ثانیه ، فیلم دچار تیک و فریز می شود . در پلیرهای دیگر مانند Adobe Media Player بدون مشکل و روان پخش می شود . شاید Frame Rate زیادی برای فیلم انتخاب کرده اید . ----- به امید موفقیت .
Top