آسمان شب


شبی با ستارگان کهکشان راه شیری
 فصل زمستان است وحضور ستاره ها و صور فلکی زیبای زمستانی ، آسمان این شبها را مزین کرده است . رچند روز پیش به اتفاق دوست عزیزم آقای بیژن مروج الحکامی برای عکاسی اطراف اصفهان بودیم. شب بسیار سرد و آسمانی کمی ابری تقریبا امکان انجام کار مفید را از ما گرفته بود. صبح گاه با دیدن ستاره قلب العقرب که در لبه افق شرقی آسمان طلوع کرده بود به وجد آمدم. معمولا هر سال با پایان تابستان و آغاز فصل پاییز نگران از دست دادن آسمان پر ستاره تابستانی میشوم و این حس تا مشاهده آخرین ستاره های بازو و مرکز کهکشان ادامه دارد تا اواخر پاییز که تقریبا هیچ اثری از آن شکوه و زیبایی نیست. به جای آن شبهای سرد زمستانی میماند و حکم رانی چند صورت فلکی معروف شبهای طولانی و سرد زمستان. جبار از این سو برای خود اینقدر زیبایی دارد که میتوان خاطره تلخ غروب کهکشان راه شیری را به فراموشی سپرد و چند ماهی با آن زندگی کرد. دیدن قلب العقرب امیدی دوباره را زنده میکند و نوید شبهایی را میدهد که در ماههای آینده غرق تماشای سو سوی ستارگان بازوی کهکشان خواهیم بود. 
به امید آن شب های خوب

Title آسمان شب
Hit 13382
Photographer Mohammad RahimiMohammad Rahimi
Location اصفهان - کویر خارا
Camera کانن 6 دی مودیفای
Lens 50 میلیمتر F 1.4
Lens Aperture 2
Exposure 13 ثانیه
Filter دیفیوزر کوکین
ISO 3200
Date of photography تابستان 1394


3 comments have been posted.

درود بر شما👍این تصویر زیبا منو به یاد اون شب انداخت..امیدوارم باز هم همراه با شما و دیگر دوستان نظاره گر اسمان پرستارش باشیم..
ممنون حمید جان . به راستی همینه بعضی وقتها به به حال طبیعتی که میلیاردها سال است شاهد این همه زیبایی است غبطه میخورم و در رویایی فرو میرم که در چرخش زمان چه شب ها و روزهایی بی وجود انسان در روی زمین گذشته است و چقدر زیبایی که کسی نبوده آن را ببیند. امیدوارم به زودی دیدار با شما و دوستان عزیز دیگر این وبگاه تازه شود. دیدن دوستان هم فکر با دانش و علاقمند به نجوم و عکاسی بی شک بهترین تقریح برای همه ما است. به امید دیدار
بسیار زیباست. خوش بحال این بوته خار که هر شب این منظره رو می بینه. آخرش باید یکبار این کویر خارا رو ببینم.
Top