مرکز صورت فلکی جبار


شب بسیار سردی بود اما در کنار دوستان گرمی چون آقایان حکیمی، محبی و شریعتی این سرما رنگی نداشت. این تصویر را در کویر بسیار دلفریب و زیبای مرنجاب ثبت کردم جایی که یک نگاه به آسمان نقره کوب و پرستاره آن، قند را در دل آدم آب می کند. آسمان عاری از آلودگی نوری و ستاره هایی که با تو سخن میگویند، عجب مکان فوق العاده ای برای ثبت رخ زیبای آسمان. جای همه دوستان آسمانی خالی بود.
تصویر حاضر را به کمک مقر کوچک، سبک و قابل اعتماد star adventurer تهیه کردم. تمام ابزار ها از جمله مقر و دو عدد دوربین و متعلقات همه در یک کوله پشتی کوچک قرار گرفتند و سفر نسبتا طولانی من آغاز شد. فقط ای کاش سیستم گاید را هم می بردم تا بتوانم شاتهای طولانی تری بگیرم که البته نشد.
Canon   700 D
Lens 55-250  canon
Focal length 140 mm
Total exposure 99 min each frame 60 sec
ISO speed 3200
f/5
star adventurer mountTitle مرکز صورت فلکی جبار
Hit 3825
Photographer حمید ناصریحمید ناصری


13 comments have been posted.

فوق العاده است با این که دوربین مودیفای نبوده ولی جزییات و رنگها خوبه.خیلی وقته میخواستم از این کادر یا شاید حتی بازتر از جبار عکس بگیرم منتظر حضور در اسمان تاریک و مناسب هستم تا یک نوردهی چند ساعتی داشته باشم
آقای محبی ممنونم از لطفی که دارید. منتظرم تایم لپس مرنجاب را زودتر ببینم هرچند میدانم کوتاه است.
آقای حکیمی عزیز. بی صبرانه منتظرم شرایط برای یک شب رصد و عکاسی گروهی دیگر فراهم بشه بسیار سفر خوب و لذت بخشی داشتیم، جدا از اینکه تابحال در چنین آسمان تاریکی عکاسی نکرده بودم.آرزوی موفقیت برای شما رو دارم.ممنون از لطف شما آقا رضا عزیز.
بسیار عالی
سلام اقای ناصری. چقدر زیبا شده. چقدر حس خوبی منتقل می کنه. همونطور هم که انتظار داشتم اثری از نویز در کادر دیده نمی شود. آقا هرچه سریعتر دوباره باید برنامه مرنجاب رو بچینیم واقعا دلم برای شب و همراهی شما تنگ شده .
اشکان عزیز کاملا درست می فرمایید. حمل و نقل تجهیزات سنگین علیرغم خستگی فیزیکی باعث استهلاک قطعات هم هست آن هم برای ما که با خون دل این تجهیزات را جمع کرده ایم. به دنبال این هستم که یک لوله شکستی کوتاه تهیه کنم چون این لنزهای من اصلا برای این کار ساخته نشدند و تمام زحمات را هدر می دهند. مقر هم به خوبی تا 5 کیلو را تحمل می کند. در مجموع تجربه خوبی بود و ممنونم از محبتی که به من دارید.
آقای شریفی عزیز ممنونم بابت انرژی مثبتی که منتقل می کنید بی تردید بدون تجربیاتی که شما عزیزان منتقل می کنید امثال بنده قدم از قدم نمیتوانیم برداریم. ممنونم
آقا مهدی عزیز و مهربان ممنونم از لطف شما.ای کاش واقعا تصاویر من قابل این محبت ها باشه.
بیژن جان ممنونم.
سلام حمید جان چقدر زیبا، این نکته ای که گفتی همه تجهیزات تو یه یک کوله پشتی جا میشه، خیلی مهمه، من خودم خیلی وقتا از رفتن به رصد منصرف میشم فقط بدلیل سنگینی و سختی تجهیزاتی که میخاد جابه جا کنی، از همش سختتر آخر کار تو اون سرما که انگشتا کاملا بیحس شدن، کمر درد گرفتی و بشدت خسته هستی باید با دقت و حوصله کلیه تحهیزات رو باز کنی و تو جعبه هاش بذاری و سوار ماشین کنی، فکرش هم آدم و اذیت میکنه
درود بر جناب ناصری، آفرین، عالیه، مسیر رو پیدا کردین تبریک می گم
سلام آقای ناصری بسیار عالی . لذت بردم . دستتون درد نکنه .
👍👌☺عالیه..
Top