Heart of the milkway


این تصویر در یک شب خاطره انگیز و به یاد ماندنی در کنار دوستان آسمانی ام در اصفهان روستای هونجان ثبت شده. 8 دقیقه نوردهی در 8 فریم 60 ثانیه ای با لنز 55-250 کنون و ایزو 1600 سوار بر قلمدوش مقر ویکسن علی آقای رحیمی، که کمال تشکر رو از ایشون و پدر بزرگوارشان آقای مهدی رحیمی دارم، این تصویر را ارایه داد. این تصویر را پیشتر با یک ادیت ضعیف در همین سایت به اشتراک گذاشته بودم اما امشب تصصمیم گرفتم با حواس جمع تر این کار را دوباره انجام دهم. هرچند بارها تاسف خوردم که چرا بجای 8 دقیقه زمان بیشتری را صرف نوردهی نکردم که در این صورت تصویر ملایم تر با جزییات سحابی بیشتری حاصل می شد. به هر حال تجربه کلید موفقیت است.
Title Heart of the milkway
Hit 3084
Photographer حمید ناصریحمید ناصری
Location روستای هونجان اصفهان
Camera Canon EOS 750 D(unmodified)
Lens 55-250 canon
Lens Aperture 5.6
F 250
Exposure 8min
ISO 1600
Photography Techniques piggy back
Accessories vixen mount
Date of photography 14 خرداد 95


9 comments have been posted.

سلام آقای ناصری همانطور که بقیه دوستان گفتند با توجه به نوردهی کوتاه، عکس بسیار خوبی شده. من بیشتر منتظر ادیت جدید کهکشان آندرومدا هستم در اون عکس جزئیات زیادی قابل مشاهده بود فقط ترکیب رنگ خوب نبود.موفق باشید
ممنونم آقای رحیمی. شاید دلیل اینکه جزییات بهتر ثبت شده و چیزی از دست نرفته این باشد که مجموع 8 تصویر یک دقیقه ای را با فتوشاپ استک کردم و تمام تنظیمات برای انباشتن و داده کاهی را با فتوشاپ به دلخواه خودم و جداگانه انجام دادم. برخی فربم ها جزییات خوبی داشت و ترک هم خوب بود و برخی دقیقا بر عکس، لذا تنظیمات هر فریم با فریم بعد فرق می کند. در واقع گمان می کنم DSS در پروسه انباشتن برخی جزییات را فدای برخی پارامترها می کند. یعنی فریم ها چه خوب و چه بد همه را به یک شکل تنظیم می کند. البته نا گفته نماند که آثار خوب آقای نوروزی را ملاک خودم قرار دادم و به نوعی الگوی کارم قرار دادم.
عکس بسیار خوب و زیبا شده. با این نوردهی کم چنین جزییات خوبی دور از انتظار بود. ویرایش خوبی هم انجام داده اید.
آقا رضا ممنونم. البته خطای رنگی این لنز کم نیست و در اطراف ستاره های پر نور هاله آبی رنگی شدیدی وجود داشت که که با صرف وقت و دقت سعی کردم این هاله رو حذف کنم. نکته جالب برای من این بود که این دوربین مادیفای نیست ولی با این وجود جزئیات سحابی بخوبی ثبت شده و این بخش بزرگش بخاطر آسمان فوق العاده خوب هونجان بود.
ممنونم آقای آخوندی. راستش خودم خیلی بابت نوردهی کم ناراحتم ولی باز هم تجربه شد برام.
بیژن جان ممنونم.
آقای ناصری گرامی بسیار خوب شده. بنده هم یه لنز 55-200 دارم که تو فکر عکاسی باهاش بودم، گرچه انتظار داشتم خطای رنگی خیلی بیش از این باشه. امیدوارم کردید :)
بسیار عالی. پردازش خیلی خوبی انجام دادید و در عین نوردهی نسبتاً کم، تصویری با جزئیات بسیار خوب به دست آمده است. خسته نباشید.
بسیار زیبا 👌⚘
Top