Veil Nebula NGC6960


سحابی بادبان از جمله سحابیهای سیاره ای است که بقایای انفجار ابرنواختری است و در صورت فلکی دجاجه قرار دارد. از دید ما زمینیها پهنه ای که این سحابی در آسمان اشغال کرده معادل 6 ماه کامل(سه درجه) است. در این عکس فقط قسمت غربی سحابی نشان داده شده است.
جا دارد که از دوست خوبم آقای اشکان عارفی که در پیدا کردن رصدگاه خوب و رفتن به آنجا کمکم کرد و در طول آن شب رصدی نیز از راهنماییهایشان بهره مند شدم، تشکر کنم.
Title Veil Nebula NGC6960
Hit 3422
Photographer اشکان هاتفیاشکان هاتفی
Location پاسارگاد، گردنه خرسی
Camera canon 450D modified
Telescope 8 اینچ نیوتونی ویکسن
F 4
Exposure 34*3min
ISO 1600
Photography Techniques استک با DSS و پردازش در فتوشاپ
Accessories کما کارکتور، اتوگایدر، مقرAZEQ6GT، خنک کننده دوربی
Date of photography 19/6/95


7 comments have been posted.

سلام آقای مروج الحکامی عزیز ممنون از لطفتون
عالی . موفق باشید⚘👍
سلام آقای عبداله آبادی، ممنون از راهنماییتون در مورد سوالتون باید بگم که از مزایای خاص این مقر نسبت به eq6 وزن کمتر خود مقر و تحمل وزن بیشتر بار، استفاده از تسمه بجای چرخ دنده که باعث شده بکلش وصدای بسیار کمی داشته باشه و بسیار نرم جابجا مبشه، توانایی اتصال به دوربین و کنترل آن، توانایی کار کردن در هر دو مد سمتی ارتفایی و استوایی، ترکینگ بسیار خوبی داره. در برنامه های کنترلرشم قابلیتهای جدیدی اضافه شده مثل قطبی کردن که خیلی مفید هست(البته شاید تو آپدیت eq6 هم باشه). من خودم تا حالا با eq6 کار نکردم مقر قبلی من vixen بود، ولی همین نکته بس که آقای محمد نوروزی که از معروفترین عکاسهایی هستن که با eq6 کار میکردن این مقر رو خریدن و ازش راضی هستن منم به توصیه ایشون خریدمش. البته من دو بار بیشتر باهش کار نکردم و بیشتر ترکینگ در طولانی مدت برام مهم بوده که اونم خوب بوده. امیدوارم چیزایی که گفتم بدردتون بخوره، اگه سوال دیگه ای داشته باشید در خدمتم
سلام خسته نباشید پیرو نظر دوستان اگه سایز ستاره ها کمتر بشه جزییات سحابی بهتر نمایان خواهد شد شما از فتوشاپ در قسمت فیلتر ها وزیر شاخه Noise و کاهش Dust@Scrat بخوبی میتونید این مورد رو انجام بدین در ضمن سوالی دارم در مورد مقر جدید آیا ارزش 2.5 میلیون اضافه پرداخت نسبت به Eq6 را دارد یا خیر لطفا در صورت امکان از مزایای اون نسبت به Eq6 بفرمایید.
سلام، ممنونم از راهنماییها و نظرات مثبت و دلگرم کننده آقایان ناصری و رحیمی مقدار کمی قطر ستارگان را کم کرده بودم. در مورد ریسایز کردن عکس هم باید بگم که اون شب خیلی کار تنظیم تلسکوپ طول کشید و بدلیل خستگی زیاد یادم رفت فلت فرم بگیرم و برای اینکه تاریکه گوشه های تصویر را از بین ببرم مجبور شدم عکس را کراپ کنم.
عکس خیلی خوبی شده ویژگی مهم عکس شما ثبت خوب رنگ سحابی در قسمت اکسیژن است پیشنهاد میکنم کمی قطر ستارگان را کمتر کنید تا بخش های کم نور سحابی بیشتر مشخص و هویدا شود بسیار خوب موفق باشید
آفرین آقا اشکان تصویر خوبی گرفتید جزییات سحابی خوب و دقیق است. فقط تصویر را ریسایز کن تا وقتی در حالت فول اسکرین نمایش داده میشه تمام تصویر بخوبی در صفحه نمایش دیده بشه. به کمک سیستم خنک کننده نویزها خوب کنترل شده و رنگ سحابی بخصوص در نواحی OIII بخوبی نمایان است. در مجموع این سحابی بسیار کم نور است و ثبت این جزییات کار ساده ای نیست. آفرین و خسته نباشید.
Top