کهکشان ما


در پیچ و خم های  ناشناخته کیهان در میان انبوه کهکشان های هستی، در جایی که اندازه ها و فاصله ها مضربی از قدرتی بی انتهاست، کهکشانی بزرگ با هزاران میلیون ستاره و دنیا دنیا گاز و غبار  میزبان ستاره ای زرد و به نسبت کوچک است. ستاره ای که بند بند وجودمان به لحظه لحظه حیاتش گره خورده. اینجا پر است از این ستاره های کوچک و بزرگ. هر کدام برای خودش دنیای دارد و شاید مخلوقی مثل ما به وجودش نیازمند باشد.اینجا حیات موج می زند. آری اینجا خانه ماست، کهکشان ما، کهکشان راه شیری.

پی نوشت: این تصویر توسط لنز 18-55 کنون@18mm با f /3.5 تهیه شده. این لنز برای عکاسی آسمان شب طراحی نشده بخصوص که لنز دارای خطای رنگی بسیار آشکاری است و نسبت کانونی بسیار نا مناسبی را برای ثبت آسمان شب ارایه می دهد. نقاط آبی قابل مشاهده در تصویر در واقع ستاره هایی هستند  که به مدد خطای رنگی مذکور به تصویر لطمه زیادی وارد کرده.
Title کهکشان ما
Hit 3207
Photographer حمید ناصریحمید ناصری
Location روستای هونجان اصفهان
Camera Canon EOS 700 D
Lens canon 18-55 @18
Lens Aperture 3.5
Exposure 4 *1min
ISO 1600
Photography Techniques piggy back
Accessories vixen mount
Date of photography 14 خرداد 95
keyword
milkway
galaxy


2 comments have been posted.

اشکان عزیز بدون شک تماشای ای همه زیبایی و عظمت چشم دل هر کور ذوقی را روشن می کند.مخلوقی که خداوند به ید قدرت آفریده و با خمیر مایه عشق زندگی بخشیده.واقعا زیباست. امیدوارم تصویری که ثبت کردم همانطور که گفتید خوب باشد.
سلام عکس و متن زیبایی ثبت کردید.ذوق ادبی شما هم مانند علاقه و پشتکار درنجوم قابل ستایش است
Top