Universe


Title Universe
Hit 3329
Photographer اکبر محبیاکبر محبی
Location فیلبند
Camera Nikon D5500
Lens Nikkor 18-55
Lens Aperture 18mm
F 3.5
Exposure 20s
ISO 800
Photography Techniques تک شات
Accessories Tripod
Date of photography 18 اردیبهشت 95
keyword
شیری


6 comments have been posted.

آقای رحیمی عزیز بله واقعا با ابزاری که الان وجود دارد و با توجه به نیاز نوردهی بالا عملا ممکن نیست که در یک شات بتوان این نوع عکاسی رو انجام داد. اما اینکه این نوع سبک خوب است یا نه در کل سلیقه ایست اما به نظرم اگر مجموع تصاویر واقعی باشد و حاصل تلاش و ذهن خلاق عکاس باشد نه تنها از نطر بنده ایرادی ندارد بلکه بسیار هم زیباست. ممنون از نظراتتون
به هر حال ممنون آقای ناصری از نظرتون
عکس جالبی است. در خصوص عکسهای مونتاژ بارها با دوستان علاقمند به این شیوه عکاسی صحبت کرده ایم ولی دیدن عکس شما بنده را به فکر فرو برد. سالها است که علاقمند به ثبت آسمان در کنار حیوانات هستم. ولی کار بسیار سخت و نیاز به انتخاب شیوه های سختی برای عکاسی است. ابزار خاصی برای این کار نیاز است . لنز هایی با دیافراگم بسیار باز نیاز است . همینطور نورد پردازی دقیق و حساب شده که باید به صورت نرم به سوژه بتابد. عدم حرکت سوژه با توجه به قابل کنترل نبودن کار را سخت تر میکند و این که شما باید به صورتی به سوژه نزدیک شوید که در زاویه مناسب قرار گیرید. فرضا یک عقرب زنده را از زاویه ای در کنار صورت فلکی عقرب ثبت کردن و یا خرسی را که میشود ثابت نگهش داشت و آن را کنار صورت فلکی همنامش عکاسی کرد. اینها واقعا کارهای جالبی خواهد شد.اما انجامش بینهایت سخت است. مطمئن هستم اگر کسی چنین عکسهایی با مضمون یاد شده ثبت کند عکسش جهانی خواهد شد. موفق باشید
البته تاکید میکنم مونتاژ تاثیر گذاری است.به تصویر کشیدن دنیاهای بزرگ و کوچک در یک قاب سوژه خوبست. اما تصویر زمینه که خود کهکشان است به خودی خود عکس خوبی شده و جزییات دقیقی از راه شیری را به همراه دارد که میتواند با انتخاب یک سوژه زمینی مناسب یک تصویر اصیل را نمایش دهد.البته آقای محبی عزیز بنده حقیر در تشخیص اینکه کدام عکس در این سایت جایگاه دارد یا خیر هیچ جایگاهی ندارم و یک عضو ساده هستم. دوستان در این سایت با به اشتراک گذاشتن تجربیات و تخصص خودشان در راستای رشد جامعه نجوم و ارتقا توانایی های فردین مساعدت می کنند.همیشه پایدار باشید.
سلام آقای ناصری عزیز . بله این عکس foregrounde دیگه ایی روش گذاشته شده.ممنون از اطلاعتون نمیدونستم اینجور عکس ها اینجا جایگاهی ندارد.
آقای محبی عزیز سلام.عکس جالبیه اما یک سوال: این عکس مونتاژ شده؟ به وسیله مونتاژ عکسهای جالبی میشه تهیه کرد اما اصالت یک عکس نجومی را نخواهد داشت. موفق باشید.
Top