Eastern Veil Nebula(NGC 6992, NGC 6995, IC 1340)


بخش شرقی کمان ویل که در این تصویر از سمت راست با NGC 6992 شروع می شود و در ادامه بعد از یک شکاف مختصر به NGC 6995 میرسد سپس دور زده و با   IC 1340 خاتمه می یابد.
این تصویر در شرایط آب و هوایی نامساعد و غبار زیاد تهیه شد بطوری که در میانه کار طوفان بسیار شدید به همراه غبار بسیار غلیظ آغاز شد و به ناچار کار نیمه تمام ماند. شدت طوفان و غبار که مانند دیواری از خاک به پیش می رفت در کمتر از چند ثانیه به حدی رسید که همه برنامه های من را که یک ماه منتظرش بودم را خراب کرد و فقط فرصت کردم تجهیزات را عجولانه و بدون دقت داخل ماشینم بگذارم تا در اثر شن و ریز گرد نابود نشوند. 
با این اوصاف برای تهیه دارک فریم فرصتی نداشتم و بنابراین از آرشیو دارک سایر تصاویرم استفاده کردم. 
Title Eastern Veil Nebula(NGC 6992, NGC 6995, IC 1340)
Hit 3798
Photographer حمید ناصریحمید ناصری
Location زابل
Camera Canon EOS 750 D
Lens Aperture 6.5
Telescope William Optics FLT-110 apo
F 715
Exposure 45*2min
ISO 1600
Photography Techniques stack+photoshop
Accessories HEQ5 pro+synguider II+celestron70
Date of photography 7 مهر 95
keyword
veil
nebula


3 comments have been posted.

⚘👍تصویر زیبایی ثبت کردید .
ممنونم آقای آخوندی. منطقه سیستان به مدد بادهای 120 روزه که در عمل 200 روز هم بیشتر است با دریاچه هامونی که سالهاست خشکیده صاحب آسمانی عمدتا غبار آلود است.شهر سوخته هم در 50 کیلومتری جنوب زابل با ارتفاع 400 متر از سطح دریا آسمانی بسیار تاریک اما بدلیل مجاورت با بستر خشکیده هامون عاری از غبار نیست. دوربین 750 کنون با 18 مگاپیکسل و صفحه نمایش لمسی و متحرک با رزولوشن بسیار بالا کمک زیادی در فوکوس کردن می کند و بدلیل باز شدن صفحه نمایش از پشت دوربین امکان خنک شدن سنسور که دقیقا پشت صفحه نمایش است بیشتر فراهم می شود. در مجموع با قیمت پایین تری که نسبت به مدلهای گرانتر دارد کاکرد خوبی دارد و من راضی هستم. راستی قبلا بیشتر عکسهای شما را در این سایت می دیدیم.
خسته نباشید اقای ناصری عکس خیلی خوبی شده و از هر نظر بدون عیبه این سحابی نسبتاً تاریک است و برای ثبت جزئیاتش به آسمانی با زمینه ی تاریک و البته تمیز نیاز پیدا می کنیم. مثل این که شهر سوخته زابل آسمان شب خوبی داره؟ چند سالی هست که آسمان خراسان جنوبی رو بادهای 120 روزه سیستان، حسابی تحت تأثیر قرار میده، به جز در ارتفاعات بالا از دوربین 750D راضی هستید؟ برای عکاسی نجومی چه طور ارزیابی می کنیدش؟
Top