آخرین ویرایش سحابی جبار


با محبتی که دوستان عزیزم آقایان مهدی رحیمی و محمد رحیمی داشتند نکات مهمی در ویرایش تصویر یادگرفتم که بسیار با ارزش بود و به این ترتیب سعی کردم دوباره حداکثر جزییات تصویر را آشکار کنم و نتیجه این شد که می بینید.
Title آخرین ویرایش سحابی جبار
Hit 3807
Photographer حمید ناصریحمید ناصری
Location زابل
Camera Canon EOS 750 D
Lens Aperture 5
Telescope Skywatcher "8
F 1000
Exposure total 49min at 15,60,240,300 sec
Filter UHC
ISO 800
Photography Techniques stack+HDR
Accessories heq5 synscan+بدون اتوگایدر
Date of photography اسفند 94
keyword
orion
bebula


4 comments have been posted.

آقای رحیمی عزیز از اینکه در جمع دوستانی مثل شما هستم خوشحالم.این فرصت برای من بسیار با ارزش است و اطمینان دارم به نحو احسن از آن بهره خواهم برد.عکاسی از آسمان برای من فقط یک تفریح نیست و اطمینان دارم شما و تمام کسانی که در این زمینه فعال هستند مفهوم کلام من را درک میکنند.به امید روزی که مردم جامعه ما تا این حد با آسمان بیگانه نباشند و آسمان جایگاه آرامش روحی و تخلیه عاطفی همه انسانها باشد.
جناب ناصری عزیز عکس خیلی خوب شده و جزییات نوردهی بالا در این تصویر به خوبی نمایان شده است. منتظر عکسهای خوب شما هستم موفق باشید
دوست عزیزم جناب آقای رحیمی سخاوت شما در انتقال تجربیات ارزشمندتان به بنده برای من بسیار با ارزش است.داشتن دوستان صادقی مثل شما در کنار عشق و علاقه وافر به زیبایی های کیهان راه را برای من هموارتر کرده. همانطور که فرمودید سحابی جبار بدلیل درخشندگی مناسب هدفی آسان و پرطرفدار برای عکاسیست اما بدلیل دینامیک بالای تصاویر خام بدست آمده- چه به لحاظ تنوع رنگ و چه به لحاظ نور- محک خوبی برای توانایی در پردازش است.
آقای ناصری عزیز پردازش نهایی شما بسیار عالی و متفاوت از پردازش اولیه تان است ، سحابی جبار علاوه بر اینکه سوژه ی آسانی برای عکاسی است اما پردازش سخت و فنی دارد ، مطمئنا میتوانید با نوردهی بیشتر و استفاده از دوربین مودیفای شده تصویری به مراتب دقیق تر و با ثبت جزئیات بیشتر تهیه نمایید . در هر صورت این علاقه و پشتکار را به شما تبریک میگویم . منتظر دیگر تصاویر شمااز زیبایی های آسمان شب هستم .
Top