Comet Lemmon


Comet Lemmon,Open Cluster M52,Bubble Nebula(NGC 7653) & NGC 7538 in Cassiopeia region
Title Comet Lemmon
Hit 4715
Photographer محمد نوروزیمحمد نوروزی
Location near Qom
Camera Canon 5D Mark II
Lens Aperture 5.6
Telescope WO 110mm Apo with F/R4
F 616
Exposure 56min
ISO 1600
Accessories NEQ6 with autoguider
Date of photography 1392/4/19


10 comments have been posted.

ممنون از پاسختون منظورم روخوب نرسوندم منظورم این که در کل با یه اتوگایدر غیرمستقل در یک شب چقدر عکاسی میشه کرد آبا راهی است که لپتاپ رو همون جا شارژ کرد تا مدت بیشتری عکاسی کرد یعنی با توجه به غیرمستقل بودن برای عکاسی در یک شب کافیه؟
اقای آئین جمشید اتوگایدر من استار شوت اوریون است که به لب تاب احتیاج دارد.میزان هر نوردهی بستگی به عواملی مانند نوع دوربین، جرم مورد نظر و تاریکی اسمان دارد.البته بدون در نظر گرفن عوامل مکانیکی و فنی مانند قطبی کردن دقیق و یا پیدا کردن ستاره راهنمای مناسب.من معمولا از نوردهی های بین ۵ دقیقه تا ۱۰ دقیقه استفاده می کنم.اما به شخصه تا ۱۵ دقیقه نوردهی بدون خطا را تست کرده ام که البته این میزان نورده بیشتر در عکاسی با فیلتر های پهنای باند باریک یا به اصطلاح Narrow Band کاربرد دارد.
اقای آئین جمشید اتوگایدر من استار شوت اوریون است که نیاز به لب تاب دارد.من بسته به نوع دوربین و جرم مورد نظر وتاریکی اسمان برای هر فریم از 5 دقیقه تا 15 دقیقه نوردهی استفاده می کنم.
دوستان گرامی اقایان قهرودی ،قادری ،آئین جمشید ،رحیمی ،ناصری واخوندی از اینکه بنده را مورد لطف قرار داده اید بینهایت سپاسگزارم.و برای شما هم اقای اخوندی ارزوی موفقیت در کنکور را دارم.
و من الله توفیق ... بعد از چند ماهی غیاب به دلیل دست و پنجه نرم کردن با پدیده ای به نام کنکور و البته چند روزی استراحت و ریکاوری ، دوباره برگشتیم خدمت دوستان . به به . بازگشتی که با دیدن همچین تصویری آن هم از آقای نوروزی همراه و همزمان شود ، قطعاً اتفاقی نبوده و نوید بخش روزهای خوب است . سالی که نکوست از بهارش پیداست ! خب بریم سراغ اصل مطلب :) تبریک می گم آقای نوروزی . باز هم تصویری قوی از همه ی جوانب . کارهای عمق آسمان شما ، در زمره ی بهترین ها قرار می گیرند و مایه ی فخر ما می باشند . به امید توفیق روز افزون ...
این عکس فوق العاده عالیه، از با ارزش ترین تصاویری هست که از عکاسان ایرانی تا به حال دیدم. تبریک میگم آقای نورورزی!
عکس زیبا و با ارزشی است لذت بردم
بسیار زیبا!یه سوال اتوگایدر شما به لپتاپ متصل میشه؟ حداکثر چند دقیقه با این اتوگایدر میتونید نوردهی کنید؟ آیا این زمان برای یک شب کافی است؟ ممنون
دیگه نمی دونم در ستایش تصاویر فوق العاده شما چی باید بگم!!! بسیار بسیار عالی و آموزنده. خسته نباشید دوست من :)
خیلی نمای زیباییه ، خیلی هم عکس با کیفیت هست واسه Apod بفرستید ، واقعا لذت بردیم ...
Top