اصفهان نصف جهان


 

 • عکس مربوط به سالها پیش است و در بایگانی تصاویرم آن را یافتم.
  براستی سازندگان این بنای فاخر و زیبا به عظمت هنر اصیل ایرانی خود واقف بودند و میدانستند صد ها سال بعد مردمان زمانه فن آوری آوازه #هنر آنان را به گوش  و چشم همه جهانیان آشنا خواهند کرد.درود به هنر خالق طبیعت و خالقان این بنای زیبا و ارزشمند.که اگر نبود هنر انان دیدن #ماه تنها ،لطفی نداشت. روح طراحان و  سازندگان بناهای زیبای این شهر شاد و خدایشان بیارمزد. گاهی که در کنار پلهای زیبا ، بازارهای تاریخی ، مساجد ، کلیساها و محله ها تاریخی قدم میزنم ، نجوایی از شور و زندگی پیشینیان در گوشم می پیچد و فارغ از دنیای سرد ماشینی اکنون و مردم اطرافم، خاطراتی از زمانه ای که در ان حضور نداشتم در سرم مرور میشود مردمی ساده و هر یک پی کاری در کوچه و بازار و باغ و کشاورزی روز را سپری میکنند ، کودکانی که پی بازیند و در کوچه ها و کوچه باغها روز را شب میکنند یا نوجوانانی که همپا با پدر و مادرانشان کمک حال خانواده اند. صدای زنده رود خروشان و پرندگانی که به جای سرو صدای ماشینهای امروزی نوازشگر روح و روان مردم است و با تاریکی شب ماه و ستارگانی که مهمان اسمان شبهایند ، ولی در این دوره زمانه اثری از انان نیست و برای دیدنشان باید کیلومترها از شهر دور شد. 

 •  #نجوم #آسمان_شب #عکاسی #عکس #اصفهان#ایران #میدان_نقش_جهان #مسجد_شیخ_لطف_الله 

 • Crescent moon and #Sheikh_lotfollah_mosque 
  Sheikh Lotfollah Mosque is one of the architectural masterpieces of Safavid Iranian architecture, standing on the eastern side of Naghsh-i Jahan Square, Isfahan, Iran.

  Construction of the mosque started in 1603 and was finished in 1619. It was built by the chief architect Shaykh Bahai, during the reign of Shah Abbas I of the Safavid dynasty.
  #astronomy 
  #astrophotography 
  #night_sky 
  #photography 
  #esfahan
  #iran
  #crescentmoon 
  #earthshine 
  #naghshe_jahan 
  #mosque


Title اصفهان نصف جهان
Hit 3746
Photographer Mohammad RahimiMohammad Rahimi
Location اصفهان میدان نقش جهان
Camera کانن 5 دی
Lens 28-135 در 44 میلیمتر
Lens Aperture 4
Exposure 4 ثانیه
ISO 125
Date of photography 8/8/2010


3 comments have been posted.

ممنون حمید جان خیلی لطف داری
خیلی زیباست. بخصوص انعکاس ماه در آب رو خیلی دوست دارم
Top