شبی با تک درخت آسمانی


دوستان سلام. در این کار بسیاری از نواقص کارهای قبل رو برطرف کردم و فیلم با کیفیت اچ دی HD می باشد . امیدوارم لذت ببرید
Title شبی با تک درخت آسمانی
Hit 4458
Location 70 کیلومتری شمال دامغان
Camera Nikon D7100
Lens 18-55
Lens Aperture f/4
Exposure 25 ثانیه
ISO 800
Date of photography 14/03/2015


3 comments have been posted.

سلام و درود بر شما جناب رحیمی عزیز تمام فرمایشات و رهنودهای شما ارزشمند هست و ممنونم که تجربیاتتون رو در اختیار من میزارین. چند نکته رو میخواستم عرض کنم اول اونکه من زمان تاخیرم معمولا 2 ثانیه هست ، دوم اینکه با توجه به نسبت 4.3 سنسور دوربین چطور ممکنه که خروجی رو بدون کش دار شدن به 16.9 تبدیل کرد؟! و آیا لطمه ای به کار نمیزنه؟ سوم اینکه من شدیدا نیاز دارم که از نرم افزار LRtimelapse دارم که نصب کردم منتهی بخشی که مربوط به Adob bridg و Lightroom هست خاموشه و نرم افزار رندر نمیکنه و خروجی نمیده. اگه این مشکل من حل بشه عالی میشه. ممنون میشم بازم راهنماییم کنین. درباره نورپردازی کاملا صحیح میفرمایین . چوب نداشتیم و اگر دوربینم رو 30 سانت عقب تر میزاشتم میرفت ته دره! خودمم اگه فاصله میگرفتم از خودرو که الان گرگها داشتن از طعم خوشمزم تعریف و تمجید میکردن!
یک مورد دیگر نور پردازی درخت هست. پیشنهاد میکنم به جای نور هد لامپ و چراغ قوه به صورت مستقیم نور آتش یا شمع یا نور چرغ قوه ای که جلوی آن یک پارچه نرم قرار داده اید را تست کنید تا نور سوژه زیاد فلو نشود. موفق باشید.
محمد رحیمی عباس عزیز چند عامل باعث زیبایی تایم لپس اول شما در این فیلم هست. یکی حضور ابر که باعث زیباتر شدن نور ستارگان و زمینه آسمان شده است. دیگری آسمان شفاف و خوب منطقه است و همینطور حضور عناصری نظیر درخت و کوهستان های برفی افق. چند نکته را هم به عنوان پیشنهاد برایت مطرح میکنم. اول این که فاصله بین هم شات را زیاد طولانی نکنید بهتر است به این دلیل که حداقل فاصله بین هر شات در عکاسی حرکت در فیلم نهایی را نرم تر میکند زمان بین هر شات را 1-2 ثانیه بیشتر نکنی . این موضوع وقتی اهمیت پیدا میکند که دوربین شما کراپ سنسور است و لنز شما هم اگر فرضا 18 میلیمتر باشد با ظریب 1/6 دوربین شما 28 میلیمتر میشود یعنی حرکت اجرام آسمان نسبت به لنز های واید سریعتر میشود پس دیگر لنز شما اینقدر واید نیست که حرکات را آرام نشان دهد و وقفه زیاد بین هر عکس هم باعث پرش نور ستاره ها خواهد شد. دوم این که تعداد عکس را بیشتر کنید تا طول زمان به صورت نرمالتری دیده شود. سوم این که از 24 یا 30 فریم در ثانیه استفاده کنید تا حرکت نرم تر و استانداردتر شود. چهارم این که حتما پیش از آغاز فیلم شناسنامه ای از فیلم شامل اسم خالق اثر یا زیر فیلم به عنوان زیر نویس قرار دهید. پنجم این که فیلم را در حالت واید 16/9 خروجی بگیرید. با هر نرم افزاری این فیلم ساخته شده در قسمت تنظیمات سایز میتوانید حالت واید را انتخاب کنید تا بالا و پایین فیلم سیاه نشود و فیلم به صورت فیت در آید. ششم این که در زمان ورود و خروج از یک فیلم به فیلم دیگر از تکنیک Fade in Fade out استفاده کنید تا فیلم پرش نداشته باشد. هفتم این که ( این موضوع سلیقه ایست و پیشنهاد بنده است ) از موزیک های آرام عمیق ویژه تایم لپس های شب استفاده کنید تا حسی که دنبال بیانش هستید به درستی انتقال یابد. نهم این که موزیک را نیز در آخر فیلم ناگهان قطه نکنید و از تکنیک Fade Out که به آرامی صدا را کم میکند تا فیلم پایان یابد استفاده کنید. دهم این که کار تهیه تایم لپس خیلی سخت با ارزش و قابل تقدیر است. مقاله ای در شماره 239 ماهنامه نجوم در این باره نوشته ام که شاید مورد استفاده باشد که در قسمت دانش نامه وبگاه Skypix.org در قسمت تکنیک ها بخش هایی از آن منتشر شده است. موفق باشید.
Top