شبی با آسمان


هرچه از اصفهان به سمت شرق حرکت کنیم تعداد شهر ها و روستا ها به سبب کویری شدن و نزدیکی به مرز استانهای یزد و خراسان کمتر و کمتر شده ،  فاصله شهرها از هم بسیار دور میشود. 
در اطراف شهر انارک در یک شب سرد زمستانی به دنبال یک منطقه با آلودگی نوری کم بودم تا هم بتوانم از مناظر عکاسی کنم و هم مکانی برای نصب تجهیزات عکاسی مرور زمان ( تایم لپس ) بیابم. جالب این بود که با طی کردن دو کلیومتر به سمت جنوب آنچه میخواستم را پیدا کردم.شهر انارک جمعیتی احتمالا چند ده هزار نفری دارد و در این فاصله باید اثرات این الودگی نوری را دید ولی به سبب نبود شهر و روستایی در سمت جنوب در عکسها چنین نوری ثبت نشد. از ماه شب ششم برای نورپردازی استفاده شده است.

دوستانی که علاقمند به عکاسی از نماد ها و طبیعت و آسمان کویری هستند این شهر و اطراف آن مناطق بسیار زیبا و بکری برای عکاسی در شب دارد.

در ادامه فیلمی کوتاه از حرکت اجرام آسمانی در طول 3 ساعت که با استفاده از ریل تایم لپس و حرمت 360 درجه همزمان تهیه شده است قابل مشاهده است.


Title شبی با آسمان
Hit 4980
Photographer Mohammad RahimiMohammad Rahimi
Location انارک
Camera 40 D
Lens 8 mm
Lens Aperture 3.5
Exposure 30
ISO 1600
Accessories ریل تایم لپس - پن
Date of photography 1/19/2013


2 comments have been posted.

سلام مي خواستم در مورد deflickering در عكاسي timelaps توضيح مختصري بدين. اينكه چطور ميشه وقتي كه ابر جلوي خورشيد قرار ميگيره ياموقع غروب و شب عكاسي كرد و خاصيت flicker ايجاد نشه و يا اگر بوجود اومد چطور اونو از بين برد. با تشكر
سلام درخواست اشنای و حضور در برنامه های عکاسی شما 09133657819محسن پو
Top