آیسون در آسمان شهر


بالاخره دیشب توی یه عالمه آلودگی نوری شهر و از روی پشت بوم خونمون ، تصویر آیسون بر روی حسگر دوربین عکاسیم ثبت شد ، دست تلسکوپ 120 میلیمتری آپوکروماتیک درد نکنه که این شبها دریچه ی دیگری از زیباییهای آسمون را بر روی پنجره ی دلم باز کرده است. برای ثبت آیسون یک ماهیه لحظه شماری میکنم اما کمبود امکانات نگذاشت که به این هدف برسم .  الان دنباله دار آیسون در صورت فلکی اسد و در فاصله ای کمتر از یک درجه از سیاره ی مریخ قرار داره فاصله اون تا زمین در روز جاری حدود2.144 AU است که مرتباً این فاصله کمتر و کمتر میشه تا اینکه در هفتم آذرماه 92 به کمترین فاصله اش از خورشید می رسد.دنباله دار آیسون یا آیسان (C/2012 S1 (ISON توسط منجم روس با استفاده از تلسکوپ ۱۶ اینچ و حدود یک سال پیش یعنی در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۲ (۳۱ شهریور ۱۳۹۱) کشف کردند... .(متن برگرفته از وبلاگ مهدی رحیمی)
Title آیسون در آسمان شهر
Hit 3913
Photographer مهدی رحیمیمهدی رحیمی
Location دولت آباد برخوار 32/47N-51/42E
Camera کانن 30 دی
Telescope 120 میلیمتری شکستی آپوکروماتیکED
F 6.3
Exposure 45 ثانیه
ISO 1000
Accessories مقر NEQ6 PRO و ریموت تایمر دار و...
Date of photography سه شنبه 9/7/92 برابر اول اکتبر 2013


2 comments have been posted.

سلام ممنون و سپاسگذار . از اینکه به خاطر فوت یکی از دوستان صمیمی نتونستم شب جمعه توی هونجان خدمتتون باشم ، عذر می خوام .
بسیار خوب آقا کار کردین و قابل تحسینه که در شهر این کار را انجام دادید. ما انشاله 5 شنبه همراه با برخی از اعضا سایت برای عکاسی از این دنباله دار عازم خارج از شهر هستیم در صورت تمایل میتوانید تشریف بیاورید.
Top