کسوف


خورشید گرفتگی کامل 20 مرداد ماه 1378 آخرین کسوف قرن میلادی قبلی و آخرین کسوف کاملی بود که طی سالهای اخیر در ایران شاهد ان بوده ایم.یادش بخیر!
23 ابان ماه خورشید گرفتگی کاملی در استرالیا اتفاق می افتد. این خورشید گرفتگی تنها خورشید گرفتگی کامل سال 2012 است
این عکس را به همراه دوست گرامی اقای محمد رفیعی نیا گرفتم
Title کسوف
Hit 6428
Photographer Mohammad RahimiMohammad Rahimi
Location چادگان اصفهان
Camera نیکون fm2
Telescope Meade 12" SC
F 6.3
Exposure 1/250
ISO فیلم 100 کونیکا سنتوریا
Photography Techniques عکاسی آنالوگ
Date of photography 20 مرداد 1378


7 comments have been posted.

بسيار لذت بخش است. اين تصوير من رو ياد اولين تصاويرم از آسمان انداخت و بعد براي جبران اين ناكامي عكاسي از گرفتهاي تركيه و چين
از همه دوستان امین مهدی و سجاد عزیز سپاس گزارم امیدوارم خورشید گرفتگی بعدی که 1406 در شبراز به صورت کامل دیده میشود همه در کنار هم عکاسی کنیم.
خیلی عالی اقای رحیمی،لذت بردم ممنون بابت این ثبت زیبا
خیلی عالیه آقای رحیمی اون موقع ها هم حالی میداده کلا فکنم تعداد کسایی که توی ایران از خورشید گرفتگی عکس تلسکوپی گرفتین احتمالا از انگشتان دو دست بیشتر نبوده.
بسیارزیباست.فوکوس کردن بادوربین های آنالوگ کاربسیاردشواریه که شمااون روکاملاحرفه ای وماهرانه انجام دادید
ممنون و سپاس از لطف شما البته از این ابزار فقط فیلمش مال من بود :) و تلسکوپ 12 اینچ مربوط به مرکز نجوم ادیب اصفهان بود که من با ان عکاسی میکردم با این حال همزمان با لنز تله و دوربین دیگری با فیلتر پولاریزه عکاسی میکردم. ما نزدیک به 6 ماه برای عکاسی از کسوف 78 تمرین و برنامه ریزی کردیم و خوشبختانه نتیجه ان چیزی بود که میخاستیم. موفق باشید
بسیار عالی . « بله ، من هم اون روز می خواستم این پدیده ی کمیاب رو با تلسکوپم (البته همراه فیلتر استاندارد )رصد کنم ، اما یه مشکلی وجود داشت ! این که قدم اجازه نمی داد چشمم را به چشمی تلسکوپ برسانم ، چون هنوز چند سالی بیشتر نداشتم !! ( صرفاً جهت مزاح ) به سبب استفاده از یک تلسکوپ قوی و فیلم عکاسی آنالوگ ، زبانه های خورشیدی به وضوح ثبت شده اند . این برای من خیلی جالبه که شما 13 سال پیش ، این اپتیک نسبتاً قوی 12 اینچ اشمیت کاسگرین شرکت مید رو در اختیار داشتید .
Top