ناشناخته


« ناشناخته »

متن گزارشی که پس از مشاهده ی این رویداد ، به همراه تصاویر آن در اینترنت قرار گرفت :

مصطفی آخوندی و امیر حسین دقیقی، از اعضای انجمن نجوم آسمان مهر بیرجند که برای بررسی و زمان سنجی یک اختفای نجومی در 30 کیلومتری شرق شهر بیرجند مستقر شده بودند، در بامداد روز جمعه، 24 شهریور 1391، حوالی ساعت 5 صبح به وقت محلی،  هاله ای درخشان و دایره ای شکل با قطر حدود 15 درجه را در جنوب آسمان و در ارتفاع حدود 45 درجه ای از افق مشاهده کردند. پس  از گذشت چند دقیقه، این هاله ی دایره ای شکل، به تدریج مانند یک دنباله دار به طرف شمال کشیده شده و پس از گذشت حدود 10 دقیقه، در افق شمالی ناپدید گشت. همچنین نقطه ای نورانی در جلوی این هاله در آسمان حرکت می کرد که چنانچه مربوط بودن این پدیده به یک موشک یا ماهواره بر تایید شود، این شی نورانی می تواند بدنه موشک یا ماهواره بر مذکور باشد.

خرداد ماه سال جاری نیز پدیده ای مشابه این در آسمان ایران و بسیاری کشورهای دیگر مشاهده شد که مربوط به عملکرد یک فروند موشک بالستیک روسی بود.

Title ناشناخته
Hit 4166
Location 30 کیلومتری شرق بیرجند
Camera Canon EOS 60D
Lens EF 18-55 IS
Lens Aperture f/3.5
F 18 میلیمتر
Exposure 30 ثانیه
ISO 4000
Accessories Triopo Tripod
Date of photography 24 شهریور 1391


2 comments have been posted.

بله . ما هم اون شب برای انجام کار علمی رفته بودیم . اما به خاطر همون وسوسه انگیز بودنی که شما فرمودید ، آخر کار یک ساعتی را هم به دیپ اسکای اختصاص دادیم . به زودی تعدادی از آن ها را در سایت قرار خواهم داد . موفق باشید .
تفاقا اون شب من هم برای عکاسی رفته بودم خارج از شهر و شاهد این پدیده بودم که نزدیک بود از وسط کادر من رد بشه.احتمالا بقایای موشک بود.ضمنا اون ۱۰اینچ نیوتونی بسیار وسواسه انگیز است برای دیپ اسکای !
Top