IC 2118 Witch Head Nebula


Title IC 2118 Witch Head Nebula
Hit 2749
Photographer محسن شریفیمحسن شریفی
Location Sisakht, Iran
Camera modified 6D
Telescope SW Esprit 100
F 550
Exposure 24x300s
ISO 1600
Photography Techniques cool box temp: -7C
Accessories synguider+SW 120ED
Date of photography 2016


11 comments have been posted.

آقایان محبی، مروج الاحکامی و هاتفی ممنون از لطفتون، آسمانی شفاف و تاریک براتون آرزو می کنم
سلام آقای شریفی دستمریزاد عکس فوق العاده زیباست، کادر بندی، جزئیات، پردازش و ... عالی انشالله موفق باشید
درود بر جناب شریفی..فوق العاده زیبا و عالی .. ☺👌👍
فوق العادست! تبریک میگم آقای شریفی تصویرعالی ثبت کردید
سپاسگزارم از دوستان عزیزم آقایان رحیمی و ناصری، من هم برای شما آرزوی موفقیت دارم
جناب شریفی عزیز عکس خیلی زیبا و نمای شگفت انگیزی ثبت کرده اید. از دیدنش لذت بردم موفق باشید
بسیار عالی و خیره کننده. دقت تصاویر شما مثال زدنیست.
سلام آقای حکیمی عزیز، ممنون از حسن نظرتون. شکستی اسپریت 100 در دو مدل با قیمت یکسان تولید میشه که یکی 5 المنت داره و به تخت کننده هم نیاز نداره و یکی دیگه 3 المنت داره و به تخت کننده نیاز داره و تخت کننده هم جزء لوازم جانبی استاندارد همراهش هست. اپتیک من از نوع 3 تکه می باشد. در ضمن کیفیت تصویر اپتیک 3 تکه با استفاده از تخت کننده بهتر از کیفیت تصویر 5 تکه می باشد.
سلام جناب رحیمی سپاسگزارم از لطفی که به بنده دارید. بله درست می فرمائید عکاسی از این دسته از سحابی ها که کم نور و کسترده هستند اندکی سخت تر می باشد و به آسمان کاملاً تمیز ، شفاف و تاریک نیاز است. گرچه متاسفانه این عکس را زمانی گرفته ام که هوا بشدت غبارآلود بوده و به همین دلیل برای کنترل نویز در مرحله پردازش با مشکل زیادی روبرو بودم. اما در کل برای تهیه عکس های مناسب از چنین سوژه هایی، نود درصد کار مربوط به مرحله پردازش می باشد. در ضمن پردازش اصلی با نرم افزار pixinsight و اندکی تغییرات جزئی توسط فوتوشاپ انجام گرفته است
سلام آقای شریفی ابتدا بابت ابزار جدید بهتون تبریک میگم. انتخاب عالیه. ثانیا تصویر نیز بسیار زیبا ثبت شده است. خسته نباشید. راستی تخت کننده برای این ابزار نیاز هست یا خیر؟
آقا محسن عزیز فوق العاده عالی دستمریزاد . از جمله جرمهاییه که شکارش کار ساده ای نیست ، سال گذشته یکبار برای ثبت این جرم در کنار صورت فلکی جباراقدام کردم که متاسفانه به دلیل عدم وجود هوای مناسب نتیجه ی قابل قبولی نگرفتم ولی در هر حال دستتون درد نکنه . پردازش عالی و کادربندی مناسب و همه چیز دیگر عکس نشان از دقت و تسلط شما بر ابزار و پردازش داره . امیدوارم موفق و سربلند باشید. میشه بفرمایید پردازشتون با چه نرم افزاری بوده است ؟
Top