آندرومدا


عکاسی نجومی علیرغم لذت و هیجان فراوانی که دارد دردسرها و دغدغه های خودش را نیز دارد. بزرگترین مشکلی که من در شبهای عکاسی با آن دست و پنجه نرم می کنم مشکل عدم دسترسی به مکانی امن و تاریک است. این مشکل سالهای سال است که مردم ساکن در استان سیستان و بلوچستان را آزار می دهد و همین امر باعث شده که در این سالها که به خاطر شغلم به این استان آمده ام فعالیت های نجومی ام به شدت کاهش یابد. لذا در شبهای رصد و عکاسی باید تمام تلاش خودم را بکار بگیرم تا در حداقل زمان ممکن نور کافی و لازم را از جرم مورد نظر بگیرم و سریعتر به منزل برگردم.
این تصویر که چندان هم برای من رضایت بخش نبود در خلال این چنین شرایطی در یک روستا در فاصله 5 کیلومتری زابل و در محاصره چند تیر برق با نور شدید تهیه شده. قطعا در صورت دسترسی به آسمان تاریک و بدون غبار و یک خیال اسوده از بابت محیط اطراف تصویری با جزییات خیره کننده از آندرومدا بدست می آید. 
Title آندرومدا
Hit 3154
Photographer حمید ناصریحمید ناصری
Location حومه زابل
Camera Canon EOS 700 D (unmoded)
Lens Aperture 6.5
Telescope William Optics FLT-110 apo
F 715
Exposure 120sec* 50
ISO 800
Photography Techniques stack+photoshop CC
Accessories HEQ5 pro+synguider IIبدون تخت کننده
Date of photography 4 شهریور95
keyword
Andromra
Galaxy


7 comments have been posted.

تصویر برای قرار گرفتن در سایت حجم و سایزش کم شده در حجم و سایزاصلی که در اختیار دارم تصویر تا حد زیادی نرمتر و سیقلی تر به نظر میرسه. در اینجا تصویر تا حدودی دانه دانه شده بخصوص در لبه های کهکشان.
رضای عزیز بابت نظرات دلگرم کننده شما ممنونم. شاید برای شما هم جالب باشه که بدونید تصویر در سایز واقعی قرار داره و توسط فتوشاپ کراپ نشده اما تا حد خوبی تخت به نظر میرسه. متاسفانه هرچه برای پیدا کردن تخت کننده مناسب با این اپتیک گشتم پیدا نکردم.
آقای ناصری کار بسیار خوبی شده. با توجه به این که از تخت کننده نیز استفاده نکرده اید میدان تختی دارید که به نظر میاد مقداری از کادر کراپ شده تا به تختی مورد نظر برسید. بسیار عالیه دغدغه محیط امن هم بسیار مشکل بزرگی هستش مخصوصا اگر نیاز به برپایی مقر و تجهیزات مربوطه باشه.
بیژن عزیز، بهترین و راحت ترین و ایمن ترین شبی که تا بحال در آن عکس گرفتم شبی بود که میهمان شما بودم. حواس جمع و خاطر آسوده شرط موفقیت در هر کاری است. انشاالله بزودی باز در جمع حرفه ای شما دوستان عزیزم میهمان سفره نقره کوب آسمان باشم.
ممنونم آقای رحیمی. شما همیشه به من لطف داشتید و از این بابت از شما متشکرم.
عالی .. با نظر جناب رحیمی موافقم .. دقیقا عکاسی در مکان نا امن و تاریک بسیار دشوار است ...... به هر حال خسته نباشید، عکستون خیلی خوب شده و به نظر من فاقد نویز هست. ..امیدوارم شرایط برای شما مناسب شود تا شاهد نماهای خیره کننده از اعماق اسمان از شما باشیم...
عکس بسیار خوبی شده و با شرایط عکاسی که دارید ارزش بسیار زیادی کارتان داره واقعا دستمریزاد به شما که همت میکنید و پیگیر عکاسی هستید. موفق باشید
Top