به بهانه روز عکاسی


در تقویم جهانی امروز روز عکاسی است.
عکاسی و ثبت لحظه ها در طول تاریخ ، از اختراع دوربین عکاسی و تجهیزات ظهور تا اغاز عصر دیجیتال در دنیای عکاسی ، روزگار مختلفی را گذرانده است. این تحولات به صورتی متفاوت عکاسی نجومی را نیز شامل شده است. یک عکاس آسمان شب نورهای بسیار کم سو از ستارگان و اجرام کیهانی را با لنزها ، تلسکوپ ها و ابزارهای خاص  تصویر برداری روی فیلم عکاسی یا صفحات دیجیتال یا دوربین های عکاسی دیجیتال جمع آوری و ثبت میکند. عکاسی نجومی دیجیتال ، امروزه با کاربرد نرم افزارهای ویرایش گر و پردازش گر تصاویر نجومی همچنین تولید انواع فیلترها و CCD های بسیار حساس ، متحول شده است.
به نظرم یکی از سخت ترین و پیچیده ترین رشته ها و شاخه های عکاسی در حال حاضر عکاسی از نوع عکاسی نجومی است. هم در تکنیک و هم در پردازش تصاویر . اگرموارد مشترک عکاسی شب و روز را مجزا کنیم آنچه در عکاسی نجومی علمی و هنری تجربه میکنیم به مرزهای دانش در الکترونیک - کامپیوتر - فیزیک بسیار نزدیک است که در شاخه های دیگر این موضوع به گونه ای دیگر و با غلظت کمتری دیده میشود.
این مقدمه بهانه ای بود برای تبریک به دوستان عکاس این وبگاه . دانشی که در طول دهها و صدها سال گذشته از پیشینیان به ما رسیده و علومی که از طریق هزاران انسان کسب شده تا ما بتوانیم با فشار یک کلید و تنظیم یک لنزعکسی بگیریم با ارزش و بسیار محترم است.
 
شرح عکس
نمایی از آغاز حرکت عکاسان نمای زمین و آسمان شب در کویر خارا - حرکت در ماسه های روان و تپه شن های روان برای یافتن سوژه و کادری مناسب و استفاده از نور ماه شب 7 قمری برای نور پردازی کویر زیبا.

Title به بهانه روز عکاسی
Hit 5392
Photographer Mohammad RahimiMohammad Rahimi
Location کویر خارا - 150 کیلومتری شرق اصفهان
Camera کانن 6 دی مودیفای
Lens کانن - 16-35 در 25 م م
Lens Aperture 2.8
F 2.8
Exposure 1/13
ISO 100
Date of photography 20 مرداد 1394


4 comments have been posted.

سپاس و تشکر از حمید اقای عزیز
متن و عکس هردو عالی.
سپاس از لطف شما دوست عزیز
بسیار زیباست آقای رحیمی
Top