سحابی مرداب،M8


در فصل وزش بادهای 120 روزه سیستان عکاسی عمق آسمان کار بسیار سختیست. با قرار گرفتن در مکانی که پوشش درختان کمک به شکستن باد نسبتا شدید می کرد و قرار دادن خودرو شخصی در سمت دیگر تا حدود زیادی مشکل حل شد هرچند گاهی جهت وزش باد عوض می شد و اعصابم حسابی خورد میشد. به هر حال قرار داشتن در محیط نا امن مانع از عکاسی طولانی مدت میشد لذا به 60 فریم 60 ثانیه اکتفا کردم. بعلت غلظت بالای غبار جو و دمای بالای منطقه مجبور به تهیه 30 دارک فریم شدم که کمک بزرگی بود.در انتها باید از مقر جان سخت HEQ5 تشکر کنم که با وجود باد شدید حتی یک فریم را خراب نکرد.


Title سحابی مرداب،M8
Hit 2899
Photographer حمید ناصریحمید ناصری
Location زابل
Camera Canon EOS 700 D
Lens Aperture 6.5
Telescope William Optics FLT-110 apo
F 715
Exposure 60min
ISO 1600
Photography Techniques stack+photoshop
Accessories HEQ5 pro+synguider
Date of photography 14 مرداد 95
keyword
Lagoon
Nebula


9 comments have been posted.

تلاش شما ستودنی است .موفق باشید
اشکان عزیز با کمک شما بالاخره coolboxرو ساختم خیلی خوب و عالیست. از یک رادیاتور دست ساز و با گردش آب هیت سینک را خنک میکند.البته قصد دارم یک مدل کوچک با کمک فن بلیرینگی بسازم. بله قطعا تصاویر کوتاه تر با ایزو پایینتر نسبت سیگنال به نویز را بالا می برد در واقع من بخاطر مشکل ناامنی که در این منطقه موج میزند مجبور بودم سریعتر کار را تمام کنم و به همین خاطر ایزو را بالا بردم.
سلام آقای ناصری علی رغم شرایط بد جوی و مودیفای نبودن دوربینتون عکس دارای جزییات خوب و رنگ طبیعی است. من هم با نظر جناب رحیمی موافقم تا موقعی که coolbox انشالله اماده میشه بهتر برای چنین سوژه هایی از حساسیت کمتر استفاده کنید. با آرزوی موفقیتهای بیشتر
آقای رحیمی عزیز بسیار متشکرم و کاملا با نظر شما موافقم.
بیژن عزیز ممنونم.
خیلی خوب و عالی شده . گاید خوبی کرده اید. همینطور پردازش تصویر هم خوبه . جزییات سحابی هم به خوبی پیداست. پیشنهاد میکنم با توجه به دوربین و فصلی که عکاسی میکنید ایزو را برای چنین سحابی هایی که پر نور هستند پایین در نظر بگیرید و تعداد شات را بالا ببرید تا تصویر حاصل از همه نظر کیفیت مورد نظرتان را داشته باشد. موفق باشید
سلام. از لطف شما ممنونم ولی واقعا فکر میکنم این تصاویر من هنوز خیلی جا برای بهتر شدن داره.شخصا فکر می کنم 40 درصد کار باید در ثبت دقیق تصاویر انجام بشه و 60 درصد باقی مانده دقتی است که باید در ویرایش کردن تصاویر صرف بشه. من هنوز در ویرایش باید خیلی تجربه کسب کنم و برای این منظور شدیدا به نظرات شما دوستان احتیاج دارم. در مورد دوربین باید بگم که خیر دوربین من مادیفای نیست ولی ازش راضی هستم.
جناب ناصری باید عرض کنم هردو تصویرتون فوق العاده است. دوربینتون مودیفای شده است؟ در مجموع باید به جنابعالی احسنت گفت که در طول مدت زمانی نه چندان طولانی و با سختی شرایط، نتایجی عالی ثبت نموده اید.
Top