کهکشان M101


کهکشان M101   در صورت فلکی دب اکبر با قدرظاهری 8.3  در فاصله 21 میلیون سال نوری دیسک عظیمی از گاز و غبار و تعداد 1012 ستاره است که  فضایی به قطر 170000 سال نوری را اشغال کرده.
این تصویر اولین تصویر من با اپتیک جدیدم  William Optic FLT 110 apo است. دراین اپتیک با ارزش، تقریبا  تمام خطاهای اپتیکی اصلاح شده و بخصوص خطای رنگی که خطای طبیعی سیستم های شکستی است در این اپتیک کاملا حذف شده.نکته مهم و جالب توجه اینکه این تصویر بدون تخت کننده میدان تهیه شده ولی با این وجود تصویر تقریبا در تمام میدان دید یکنواخت است. 
در تهیه این تصویر بر خلاف سایر تصاویری که تهیه کردم از هیج فیلتری استفاده نشده.
Title کهکشان M101
Hit 3145
Photographer حمید ناصریحمید ناصری
Location تربت حیدریه، روستای صنوبر
Camera Canon EOS 700 D
Lens Aperture 6.5
Telescope William Optics FLT-110 apo
F 715
Exposure 8Dark+150sec*30
ISO 1600
Accessories HEQ5 pro+synguider
Date of photography 20 خرداد 95


6 comments have been posted.

ممنونم آقای هاتفی عزیز.داشتن این اپتیک سالهاست که آرزوی من بوده و بابتش خدا رو شکر میکنم.
سلام آقای ناصری بخاطر تصویر زیبایی که ثبت کردید و اپتیک بسیار خوبی که خریدید بهتون تبریک میگم
بی نهایت ممنونم آقای حکیمی.منتظر انتقادهای باارزش شما و سایر دوستان در جهت رفع نواقص هستم.موفق باشید.
اقای ناصری تبریک عرض میکنم. تصویر فوق العاده خوبی ثبت کردید.
خیلی خوشحالم که ازتصویر راضی هستید. امیدوارم با راهنمایی های شما و سایر دوستان تصاویر بهتری هم تهیه کنم. در مورد این تصویر باید بگم که محدوده به تصویر کشیده شده کمی بزرگتر از حوزه دید حقیقی FLT110است در واقع این تصویر از دو کادر متفاوت تشکیل شده که علت آن عبور ابر از مقابل جرم مورد نظر بود که پس از عبور ابر سیستم هدایت خودکار در گاید مجدد کمی کادر را جابجا کرد و در نهایت دو کادر با کمی اختلاف ایجاد شد اما در نهایت بقول شما تصویر نیاز به تخت کننده میدان پیدا نکرد.
جناب ناصری عزیز عکس فوق العاده خوبی گرفته اید.گاید خوب انجام شده و پروسس تصویر هم خوبه. قطر ستاره ها تقریبا مناسب هست و به نظرم مشکل فلت هم ندارید و شاید اصلا نیازی به خرید فلتنر هم نباشد.
Top