سحابی ویل


Technical Info:

Name : veil nebula – ngc 6990

Constellation : Cygnus

Distance to Earth : 1,470 light years

10x Lights 300" @1600ISO
5 x Darks
10x Bias
10x Flats
Camera: Canon 450D
Scope: ED120 OTA Sky watcher
Focal Reducer: Reducer corrector -.85
Mount: neq6 pro
Guide Software: PHD2
Stacking Software and Processing:DSS& PSCC

Location: Esfahan , Shurabad (33.05.42N و 51.52.59E)


سحابی ویل یکی از زیباترین سحابی های آسمان است که در صورت فلکی دجاجه یا ماکیان قرار دارد قدر این سحابی  به گونه ای است که در محدوده ی رویت با چشم معمولی قرار ندارد و با استفاده از تلسکوپ هم به راحتی قابل مشاهده نیست و تنها با عکاسی نجومی زیباییهای آن مشخص می شود .

فاصله  ی این سحابی تا زمین 1470 سال نوری است ، رنگهای آبی و صورتی مایل به  بنفش این سحابی بسیار چشم نواز است تابش اتم‌های هیدروژن این باقی‌مانده ابرنواختری، به رنگ سرخ و تابش اتم‌های اکسیژن با ته‌رنگ‌های آبی-سبز دیده می‌شوند. ، این سحابی حاصل انفجار عظیم یک ابرنواختر است  .

ستاره ی 52 صورت فلکی ماکیان(52 Cyg) با قدر حدود 4:22 ، در حاشیه ی این سحابی زیبایی بصری آن را  دو چندان ساخته است و البته در مکانی تاریک با چشم قابل تشخیص است . گستردگی سحابی ویل در آسمان ، تقریباً  دو درجه یعنی به اندازه ی حدود چهار ماه کامل در کنار هم می باشد .

 

Title سحابی ویل
Hit 3331
Photographer مهدی رحیمیمهدی رحیمی
Location روستای شورآباد
Camera کانن 450 دی
Telescope 120آپوکروماتیک اسکای واچر
Exposure 10*5 دقیقه
ISO 1600
Photography Techniques استک با دیپ اسکای استکر و فتوشاپ
Date of photography سوم مهر ماه 93


2 comments have been posted.

سلام ممنون از اظهار لطفتان ، البته در مونیتوری که بنده با آن پردازش کردم رنگ سحابی متعادل است و خیلی زیاد نیست ، با این حال شب رصدی خوب و بیاد ماندنی بود که حضور جنابعالی ، آن را در خاطراتمان ماندگارتر کرد .
خسته نباشید و خیلی خوب. کمی رنگ آبی این سحابی کمتر از این چیزی است که در عکس شما است. همینطور رنگ صورتی و قرمز بیشتری در تصاویر این سحابی دیده میشود. زحمت شما برای ثبت ستودنی و قابل تحسین است موفق باشید
Top