جشنواره عکس هفتمین کارگاه عکاسی جهان در شب TWAN

جشنواره عکس هفتمین کارگاه عکاسی جهان در شب TWAN


جهان در شب  (توآن) پروژه ای جهانی برای نمایش جلوه های خیره کننده آسمان شب است. این پروژه در واقع، پلی بین هنر، علم و فرهنگ است که توسط بابک امین تفرشی تاسیس و در سال ۲۰۰۹ میلادی (سال جهانی نجوم) به عنوان پروژه برگزیده یونسکو و انجمن جهانی نجوم منتخب گردید. دبیرخانه دائمی توآن در ایران، در شهر زنجان از سال ۱۳۸۸ با آغاز فعالیت‏ های پروژه بین‏ المللی توآن در سایر کشورهای جهان، شروع به کار کرد. این دبیرخانه به همت اسدالله قمری ‏نژاد از عکاسان با سابقه نجومی کشور و سایر اعضای فعال کمیته اجرایی توانسته است یکی از منظم‏ ترین مجریان این پروژه در سطح جهانی باشد. 
با توجه به اینکه کارگاه ها و نمایشگاه های بین المللی پروژه جهان در شب  در استان زنجان  از سال ۱۳۸۸ تا کنون بصورت منظم برگزار گردیده است ، دبیرخانه توآن در زنجان قصد دارد جشنواره عکاسی نجومی در سه بخش آسمان شب ، عمق آسمان و بخش جنبی طبیعت برگزار نماید . هدف از برگزاری این جشنواره ترغیب عکاسان نجومی حرفه ای به تولید آثار ارزشمند و همچنین شناسایی استعداد های جدید و برتر در این بخش و ترغیب علاقمندان نجوم و آسمان شب به عکاسی و فعالیت بیشتر در این حوزه می باشد . نمایشگاه عکس آثار منتخب در زمان برگزاری هفتمین کارگاه بین المللی عکاسی نجومی در استان زنجان برگزار خواهد گردید و همچنین این آثار در سایر استانهای کشور نیز در معرض نمایش قرار خواهند گرفت تا به این ترتیب بازدید کنندگان بسیاری بتوانند زیبایی های زمین ، آسمان شب و طبیعت را مشاهده نمایند .
عمق آسمان
عکاسی از اجرام اعماق آسمان معروف به Deep Sky  که با استفاده از اصول و تکنیک های خاص عکاسی تلسکوپی، زیبایی و شگفتی کهکشان ها، سحابی ها و هر آنچه در ژرفای آسمان قابل ثبت است را به نمایش می گذارد.

آسمان شب
تصاویر آسمان شب عکس های چشم انداز (منظره) است که موضوع اصلی در آن مربوط به نجوم باشد، مانند ستاره ها، ماه و بارش شهابی مقارنه ها گرفت خوشید و ماه ، آنالما و … و شرایط جوی ویژه مانند شفق های قطبی و ابر های ال ان سی . بدیهی است در این بخش تصاویر تلفیقی مونتاژ شده ای که آسمان مربوط به همان منظره نمی باشد در مرحله انتخاب حذف خواهند شد . همچنین لازم به توضیح می باشد در این بخش اهمیت وجود مناظر زیبای طبیعت ، میراث فرهنگی و جاذبه های گردشگری و عکس های خلاقانه از آسمان شب همراه با نمایی از زمین در تصاویر ارسالی بسیار زیاد است

بخش جنبی جشنواره عکاسی طبیعت ، جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی
با توجه به اینکه عکاسان نجومی ، رصدگران و طبیعت گردان علاقمند به آسمان برای عکاسی و رصد به مناطق بکر و عاری از آلودگی نوری سفر می کنند، معمولا در طول مسیر نیز به عکاسی می پردازند ، لذا دبیرخانه جشنواره عکاسی نجومی جهان در شب قصد دارد برای نشان دادن جاذبه های گردشگری ، میراث فرهنگی و  طبیعت بکر به علاقمندان ، بخش جنبی جشنواره را به این حوزه اختصاص دهد . تصاویری که مد نظر دبیرخانه می باشد باید مربوط به طلوع و غروب و صحنه هایی از شفق و فلق می باشد
 شرکت در جشنواره کاملا رایگان می باشد.
ارسال اثر توسط هنرمندان و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی این اثر است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده است.
آثاری که بصورت عکس های مونتاژ شده می باشند در داوری شرکت داده نخواهند شد .
امتیاز و حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای به کارگیری در کتاب نمایشگاه ، کاتالوگ، اطلاع رسانی و اقلام تبلیغی مرتبط با جشنواره از سوی برگزار کننده با حفظ نام هنرمند محفوظ است.
تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده بر عهده برگزارکننده است.
شرکت در جشنواره به منزله ی قبول مقررات می باشد.
منعی برای حضور در هر سه بخش برای شرکت کنندگان وجود ندارد.
تصاویر ارسالی برای حضور در نمایشگاه پیش از داوری توسط هیئت انتخاب پنج نفره که متشکل از ۴ نفر از داوران و دبیر جشنواره است گزینش خواهند شد.

اطلاعات بیشتر
http://irantwan.com/

Top