آذرگویی به سوی دماوند


Title آذرگویی به سوی دماوند
Hit 2719
Location پلور
Camera 500D
Lens 14mm
Lens Aperture f/2.8
Exposure 30
ISO 1600


5 comments have been posted.

سلام آقای مومن زاده. آقا ما هم نزدیک شما بودیم. امامزاده اسماعیل. تا قرارگاه پلور یک ربع راهست. متاسفانه من شانس شما رو نداشتم و دوربین و به هر سمتی میگرفتم شهابها هجوم میبردن به سمتی دیگه. اونم خیلی نزدیک به کادر من. خیلی خوب شده. مرسی بابت اشتراک
بله متاسفانه 14 سامیانگ مقداری ستاره ها رو درشت می کنه. لنز 15 که داشتم اینطوری نبود. با یک دوربین بهتر به نظرم میشه ایزوی 3200 رو انتخاب کرد و در عوض مقداری دیافراگم رو بست.
همه چیز خوبه البته کمی آسمان روشن هست که به نظرم به خاطر ماه باشه. ولی تنها نکته نا مناسب عدم فوکوس روی ستاره ها و شاید خطای لنز سامیانگ هست. که دلیلش میتونه اف 2.8 باشه. لنز 14 سامیانگ نورگیری فوق العاده ای داره اما مشکلاتی اینچنینی هم داره. رنگ ایجاد شده در تصویر هم طبیعیه نسبت به عکسهای پیشین که با دوربین مودیفای میگرفتی اینجا رنگ زائد قرمز حذف شده و این خیلی خوب پردازش داره. به نظر میرسه فقط کمی کنتراست تصویر بالاتر رفته باشه ساعت عکاسی مهم هست و ارتفاع ماه . اگر ارتفاع ماه پایین تر باشه کمی رنگ نارنجی و قرمز باید روی کوهها ایجاد میشده که در شبهای پر نوری ماه این رنگها بیشتر هست.
ممنونم آقای رحیمی. بله من و آقای متین فر حدود 1.5 متری هم بودیم. ایشون دوربین رو متمایل به شمال غرب و من متمایل به شمال شرق گذاشته بودم. به نظرتون یک مقداری آسمون رو بیش از حد روشن نکردم؟ همچنین دوست داشتم از نظر رنگ ها و ترکیب بندی هم نظرتون رو می دونستم.
بسیار زیباست مهدی جان . هم دماوند هم آسمان و ابرهایش و هم خوش شانسیت برای شکار این شهاب. یک عکس دیگر با زاویه ای دیگر از این آذر گوی دیدم از آقای متین فر شما نزدیک هم بوده اید یا اینها متفاوت هستند؟
Top