غروب خورشید در پس چهره ی شهر


Title غروب خورشید در پس چهره ی شهر
Hit 6147
Location اصفهان
Camera Nikon_Coolpix P500
Date of photography 1/1/2013


12 comments have been posted.

خیلی ممنونم آقای رحیمی بابت پاسختون و جسارت منو ببخشید . بله آقا متین ، از همان روش هایی که جناب رحیمی فرمودن می شه اطلاعاتی درباره ی دوربین مورد استفاده به دست آورد . برای به دست آوردن نام و مدل دوربین ، می توانیم از اطلاعات اگزیف عکس استفاده کنیم که در ویندوز 7 ، از طریق کلیک راست بر روی تصویر ، گزینه ی Properties و در نهایت منوی Details می توان آن ها را مشاهده کرد . البته این اطلاعات را به شرطی می توانیم از این راه به دست آوریم که عمداً یا سهواً توسط عکاس ، نرم افزارها و یا سایر عوامل پاک نشده باشند . مثلاً در این تصویر شما ، اطلاعات اگزیف به طور کامل پاک شده اند و اگر خودتان نام دوربین را ذکر نمی کردید ، من از آن با خبر نمی شدم . در ضمن معمولاً در اگزیف ، فقط نام و مدل دوربین ذکر می شود و درباره ی نوع دوربین که مثلاً حرفه ای ، نیمه حرفه ای ، اولترا زوم و یا . . . است ، اطلاعاتی در اختیار ما نمی گذارد . برای این امر ، یا باید آن دوربین را از قبل بشناسید که با مشاهده ی نام آن ، از نوعش با خبر شوید و یا این که با جستجو در اینترنت به مشخصاتش پی ببرید . من با Nikon Coolpix P500 از قبل آشنا بودم ، البته برای اطمینان ، یه سر به Digikala هم زدم تا اشتباه نکرده باشم . با آرزوی موفقیت .
میتونین از اطلاعات اگزیف عکس با پروپرتی پرفتن از عکس در ویندوز در قسمت دیتیل ببینید. در اینترنت مدل دوربین را جستجو کنید. یا در نرم افزار های نمایش عکس بخشی اطلاعات عکس را نمایش میدهد.
می بخشید یه سوال از کجا میشه از مدل دوربین اینجور اطلاعات رو گرفت؟؟؟ از کجا از روی مدل این اطّللاعات رو فهمیدید؟
ظاهرا متوجه مدل دوربین ایشون نشدم. در هر صورت عکس بسیار زیبایی است موفق باشید.
آقای رحیمی ، حواستون پرته ها . دوربین Nikon Coolpix P500 یک دوربین حرفه ای نیست که قابلیت تعویض لنز را داشته باشد . بلکه یک دوربین اولترا زوم با حداکثر بزرگنمایی 36 برابر می باشد .
امّا برای بنده بر عکسه فقط غروب این صحنه رو می بینم. لنز خاصّی استفاده نکردم.
سپاس از شما. من این منظره را بارها دیده ام اما از دامنه شمالی صفه فقط در زمان طلوع خورشید چنین منظره ای پیدا بود . در هر صورت عکس زیبایی است. از چه لنزی استفاده کرده اید.
بله اینجا هم دامنه های صفه هستش. البتّه محلّ عکاسی نزدیک کوه نیست بلکه اینجا زوم زیادی استفاده شده.
تصویر زیبایی است نمونه این منظره را گاهی صبحها در دامنه شمالی کوه صفه دیده ام. شما از چه منطقه ای عکاسی کرده اید ؟
منظور من تیرهای برق نبود. چراکه حتی حضورشان برای عکس مفید است. منظورم جای خورشید در تصویر بود. که البته موضوعی کاملا سلیقه ای است. به هر حال ممنون. در کل عکس تکنیکی و زیبایی شده. خسته نباشید.
ممنون آقای قادری. بنده بسیار برای کادر بندی تلاش کردم ولی متاسفانه به هیچ وجه نمیشد اون تیر های برق و آنت رو حذف کرد.
جناب میررمضانی عزیز؛ عکس زیبایست. کمی اگر در کادر بندی دقت شود بسیار زیباتر هم می شود. برای کادربندی بهتر در عکسها می توانیم تمرین کنیم. به این شکل که عکس های گرفته شده توسط خودمان یا حتی عکس های دیگران را بدون توجه به سوژه مورد نظر عکاس با کراپ کردن به عکس مناسب برسانیم. یعنی در تصویر سعی کنیم نقاط طلایی را رعایت کنیم، سوژه ها و اجسام اضافی را حذف کنیم و ... موفق باشید.
Top