کهکشان مارپیچی M33


کهکشان مسیه 33 که در صورت فلکی مثلث قرار دارد همواره با تلسکوپ عکسبرداری می شود و البته زیر آسمان تاریک. چند شب پیش برای تست و تعمیر یک مقر EQ3 به 100 متری منزل رفتم! ماه کامل بود و آسمان رو کاملا روشن کرده بود. اما برای تست مقر مشکلی ایجاد نمیکرد. پس از انجام تست ها تصمیم گرفتم دست خالی به خونه برنگردم . بخاطر همین رفتم سراغ کهکشان M33 در مثلث . دقت کنید که دوربین نیکون دی 7100 دارای سنسور کراپ 1.6 هست در 24 مگاپیکسل . اما امکانی داره که به شما اجازه میده در سایز 15 مگاپیکسل از وسط سنسور استفاده کنید که 1.3 کراپ مجدد زده میشه! در این حالت لنز تله 300 مانند تله 400 عمل خواهد کرد و بزرگنمایی افزایش می یابد. امیدوارم که از دیدن نمای این کهکشان بدون تلسکوپ لذت ببرید.
Title کهکشان مارپیچی M33
Hit 3254
Location دامغان
Camera Nikon D7100
Lens 70-300 Nikkor
Lens Aperture f/8
Exposure 8 فریم هرکدام 55 ثانیه
ISO 1600
Accessories ًٍEQ3 mount
Date of photography 2/2/2015


2 comments have been posted.

درود بر استاد رحیمی عزیز . ممنونم بابت نظر ارزشمندتون . درباره رنگ آبی نوشتم که ماه کامل در آسمان حضور داشته و تا حدی که وایت بالانس بهم نخوره نور زاید ماه رو کم نمودم. درباره نویز موجود باید عرض کنم که تصویر خیلی کراپ شده و در فریم اصلی خیلی کوچکتر ثبت شده. اما بالا بردن کلاریتی و رنگها و شارپنس هم بی تاثیر نبوده . امیدوارم با راهنمایی هاتون بتونم تصاویر بهتری تهیه کنم. تنها نکته مهم این تصویر دقت فوکوس و وضوح ستاره های مرکز کهکشان با یک تله 300 هست.
آقای احمدیان عزیز زحمت زیادی کشیده اید به خصوص که در یک شهر از این کهکشان عکاسی کرده اید. مشخص است که آلودگی نوری کمی دارید. به نظرم عکس کمی نویز دارد علاوه بر این زمینه آسمان کمی به سمت آبی رفته که میتوانید رنگ آبی را از آن کم کنید. موفق باشید
Top