هلال ماه و هلال ناهید


چند سالی بود علاقمند بودم تصویر هلال سیاره ی ناهید را در کنار هلال ماه به تصویر بکشم اما شرایط رصدی این پدیده بوجود نیامد و یا اینکه در یک مورد ، ابزار مناسبی برای عکاسی آن را نداشتم ضمن اینکه این پدیده به ندرت اتفاق می افتد ، دیروز فرصت خوبی بود که این دو هلال را که در حدود  یک درجه و چهل دقیقه قوسی از یکدیگر فاصله داشتند رصد کنم  ، اما هوا ابری بود و امیدی به رصد آن نداشتم ، با این حال تلسکوپ را در روز الاین کردم و منتظر ماندم ، دقایقی قبل از غروب ، شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد . وزش باد به صاف شدن هوا کمی کمک کرد ... حدود پانزده دقیقه هلال سیاره زهره و هلال ماه را در میدان دید تلسکوپ و دوربین مشاهده میکردم و نتیجه ی کار ... .(متن برگرفته از وبلاگ مهدی رحیمی)
Title هلال ماه و هلال ناهید
Hit 3662
Photographer مهدی رحیمیمهدی رحیمی
Location دولت آباد - برخوار
Camera Canon450D modifaid
Telescope ED120 OTA Sky watcher& Reducer corrector -.85 x
Exposure 1/2 ثانیه * 4
ISO 800
Photography Techniques پاناروما
Date of photography 11/10/92


3 comments have been posted.

از دوستان عزیزم آقایان محمد و احمد آقا تشکر میکنم مشاهده ی دو هلال در یک میدان دید تلسکوپی منظره ای بدیع و فراموش نشدنی بود .
salam.agha mahdi khili zibast.on shab man ham chenin manzare ei ra tajasom kardam
جناب اقای رحیمی عزیز عکس زیبا و منحصر به فردی است. هر دو هلال کنار هم من را یاد عکسی می اندازد که چند سال پیش از این صحنه گرفته بودم. پیشنهاد میکنم دوستان گرامی سایز عکسهایشان را حداقل 800 پیکسل به بالا ارسال کنند . از این هفته تصاویر منتخب وبگاه نگاره های اسمان شب در برنامه تلویزیونی آسمان شب شبکه 4 هم پخش میشود و برای حفظ کیفیت تصاویر بهتر است این حداقل حفظ شود. ممنون از ارسال این عکس
Top