SkyPix.org

سحابی جبار و مرد دونده


در چند ماه گذشته هر بار که برای رصد رفته ام سعی کردم چند دقیقه ای از جبار نور گیری کنم که حاصل آن را با شما به اشتراک می گذارم. فریم ها 10، 20، 180، 240 و 300 و دارک ها برای هر نوردهی 5 فریم، 20 فلت از آرشیو و بدون بایاس در ماه های آبان، آذر و دی 95 جمعا 4 ساعت نوردهی تمام با فیلتر آلودگی نوری در نتیجه خروجی کار بعلت افت نور هنگام عبور از فیلتر چندان با مدت نوردهی همخوانی ندارد، به هر حال کار کردن در محیط آلوده این محدودیت ها را هم در پی دارد که باید پذیرفت.
عنوان تصویر سحابی جبار و مرد دونده
بازدید 267
ارسال توسط حمید ناصریحمید ناصری
دوربین عکاسی Canon EOS 700 D
دیافراگم 6.5
تلسکوپ William Optics FLT-110 apo
F 715
سرعت/ نوردهی 4 hours
فیلتر UHC
ISO 1600
تکنیک عکاسی HDR
لوازم جانبی HEQ5 pro+synguider II+celestron70
تاریخ عکاسی آبان، آذر و دی 95


تاکنون 9 نظر و پیام ارسال شده است.

آقای قدیری خیلی ممنونم. کارهای شما هم زیباست و دنبال می کنم.
آقای محبی بسیار ممنونم.
درود بر شما.بسیار زیباست.واقعا خسته نباشید.
جناب ناصری عزیز بهتون تبریک میگم عکس بسیار زیبا و خوبی شده، رنگها عالی شدن، احسنت واقعا خسته نباشد
اشکان عزیز ممنونم از لطف همیشگی شما. والا کار عکاسان نجومی واقعا چیزی شبیه شعبده بازیه، ولی بجای خرگوش داخل کلا از دل آسمون بظاهر سیاه، رنگها رو بیرون می کشند. شاید فکر کنید من کلاس میخام بزارم ولی واقعا آنچه میگم از صمیم قلب منه، من این تصاویر رو مشق شب مدیونم و هنوز شب امتحان فرا نرسیده. در واقع منتظر نتایج بسیار بسیار بهتری نسبت به این تصاویر هستم و فعلا فقط دارم مشق عکاسی می کنم به امید روزی که وقتی خودم به تصاویرم نگاه کنم خودم راضی باشم ولی هنوز نیستم. آزمون و خطا و مطالعه مستمر راه موفقیت ماست. هر شب عکاسی فرصتی برای کسب تجربست و لزوما قرار نیست از تمام شبها عکسهای خارق العاده بیرون بیاد. به هر حال من دارم نهایت تلاشم رو برای ارائه بهترین نتیجه انجام میدم. در مورد دوربین مادیفای باید بگم که این دوربین بدلیل کارکرد بالا، دارای نویز و پیکسل های سوخته زیادی هست و برای کار دیپ کمی کیفیت کار رو پایین میاره و بهتره برای نمای باز استفاده بشه. ممنون از اینکه محبت می کنید و با جملات امید بخش من رو مورد لطف قرار میدید
آقای رحیمی عزیز و آقا رضای بزرگوار با جملات زیباتر من رو دلگرم می کنید. ممنون
سلام آقا حمید Hat Trick کردیا خدا قوت، هر سه کارتون رو دیدم بسیار زیبا بودند و تلاش و پشتکار شما ستودنی است. چرا از دوربین 40D مودیفایتون استفاده نمیکنید؟
به به. آقا چه رنگهای خوبی چقدر دلنشنیه تصویرتون
حمید جان عالیه نمای زیبایی از جبار ثبت شده و واقعا لذت بردم خیلی رنگها نرم - گاید خیلی خوب و فوکوس خوبی داشتی موفق باشی
Top