مرور لنز فیش-آی ۸mm نقل ازسایت lensTip.com


استفاده از لنز فیش- آی ۸mm سامیانگ با میدان دید ۱۸۰ درجه مزایای زیادی را در بازتولید اجسام سه‌بعدی بر صفحه‌ مسطح حسگر دوربین به دنبال دارد. تصاویر تولید شده توسط این لنز تأثیر بصری شگفت‌انگیزی را به همراه خواهد داشت. علت این امر کیفیت مطلوب تصویر در کناره‌های میدان دید و کنترل انحنای خطوط مستقیم در میدان دید یک لنز فیش‌آی است.

قیمت مناسب این لنز به هیچ عنوان کیفیت عملکردی آن را چه از لحاظ اپتیک و چه مکانیک زیر سوال نمی‌برد. پایه اتصال لنز به بدنه دوربین فلزی است که حلقه‌ی تعویض و دیافراگم در بالای آن تعبیه شده اند. عرض این حلقه آنچنان زیاد نیست، با این وجود عکاس قادر است به راحتی توسط آن عدد دیافراگم را به صورت دستی تنظیم نماید.

در بازترین حالت دیافراگم توان تفکیک این لنز برای سنسور دوربین Canon 20D به میزان ۳۴plmm اندازه گیری شده است. لنز مشابه از Sigma دارای توان تفکیک ۳۶plmm در مرکز تصویراست. ولی نبایستی  اختلاف قیمت سه برابری این لنز نسبت به لنز سامیانگ را از یاد برد. از طرفی با بستن دیافراگم کیفیت لنز سامیانگ به شدت افزایش می‌یابد. کیفیت لنز سامیانگ خصوصاً در لبه‌ها شگفت‌انگیز است.

تجربه ما با لنزهای فیش‌آی زیاد نیست، ولی سامیانگ تجربه فراموش نشدنی‌ای را با این لنز در ذهن حک می‌کند. در ابتدا نسبت به نتایج این تست بسیار کنجکاو بودیم. قبلاً از نتایج عملکردی لنزهای سریع تولیدی توسط این شرکت با گشودگی دیافراگم F/1.4 متحیر شدیم که نتایج به مراتب بهتری را در دیافراگم‌های باز در لنزهای سریع نسبت به رقبای مشهور کسب کرده اند. ولی هم اکنون لنز ۸mm F/3.5 سامیانگ در بازار است و تولید یک تصویر فیش‌آی را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد. این لنز تصاویر فیش آی باکیفیتی را هم در مرکز و هم در گوشه ها برایمان به ارمغان آورده است.1 comments have been posted.

ADMIN    1/7/2013
با سلام و خسته نباشید.در مورد لنز فیش ای سامیانگ زیاد شنیدم ولی از این لنز نمونه عکسی که گرفته شده ندیدم .اگر امکانش هست چندنمونه عکس در شرایط مختلف از این لنز به نمایش بگذارید.با تشکر فراوان از این مجموعه
Top